ALTIN İĞNE

17-05-2019, 01:44 2746

ALTIN İĞNE

ALTIN İĞNE

Altın iğne, altın kaplamalı mikro iğneleriyle cilde darbe verilerek cildin kendini yenilemesi sağlar. Altın iğne başlığı ile iğneler cilde ani girişler yaparak deri altına uyarı verip harekete geçirilmesi amaçlanır. Cilt altındaki dermis, kollajen ve elastin üretimi tetiklenirken, epidermis ve yüzeysel cilt tabakalarına termal hasar verilmez. Radyo frekans dalgalarıyla cilde verilen ısı ile beraber cildin kendini toparlaması sağlanır.

Mikro iğneler ile ;

· Cildi sıkılaştırır ve toparlar

· Ciltte bulunan lekelerin rengini açar

· Gözenekleri sıkılaştırır

· Skar akne izleri giderir

· Renk tonunu dengeler

· İnce kırışıklıkları giderir

· Canlılık kazandırır.

KİMLERE UYGULANABİLİR?

Cildinde elastikiyet kaybı, gözenek büyüklüğü ve lekeleri olan herkese uygulanabilir.

ALTIN İĞNE NİYE YAPTIRILMALI?

Cildin kendini yenileyebilmesi için en güvenli yol dışarıdan müdahale edilmemesidir. Ameliyatsız bir işlem olup, kişi özel olarak ek serum almamışsa cilde bir şey enjekte edilmez. Mikro iğneler yardımı  ile kendini yenilemesi beklenir.

HANGİ BÖLGELER İÇİN KULLANILIR?

Altın iğne işlemi her bölge için uygun olduğu söylenebilir ancak en çok yüz bölgesinde kullanılmaktadır.

YÜZ;

En çok uygulanan bölgedir. Ciltte bulunan leke izlerinin giderilmesini sağlayarak renk eşitliğinin oluşmasını sağlar. Sivilce izlerinin boyutları küçülür, derinlikleri azalır dolayısıyla ciltte görülme olasılığı düşer. Gözenekleri sıkılaştırır. İnce kırışıklıkları açar. Gıdı bölgesinde incelme sağlar, çene altı ve düşük yanakların toparlanmasına imkan sağlar. 

 

ALTIN İĞNEDEN  SONRA NASIL BİR SÜREÇ VAR?

Tedaviden sonra ciltte kızarma oluyor ancak bir kanama söz konusu değildir. Kişiden kişiye değişmek üzere kızarıklık 2 saat sürebilirken, ciltteki hassasiyete göre ertesi güne de kalabilmektedir. Şişkinlik ve ödem oluşabilir. İşlemden sonra herhangi bir krem kullanılmamalıdır.

 

ALTIN İĞNE KAÇ SEANS UYGULANIYOR?

Altın iğne işlemi 3 seans olarak uygulanıyor.1 ay arayla seanslara girilmesi gerekir. 2. seanstan sonra ciltteki fark gözle görülmeye başlanır. Seanslar bittikten sonra koruma paketiyle devam edilmesi tavsiye edilir senede 2 seans olmak üzere cildin uyarılıp kendini yenileme işlemine devam etmesi gerekmektedir.

 

NE KADAR SÜRE KALICILIĞI VAR?

Ortalama olarak 2 yıl süreyle kalmaktadır.

 

HERKESE AYNI İŞLEM VE DOZDA MI UYGULANIYOR?

Altın iğne işlemi mikro iğnenin ve uygulanan ısısı kişinin cildine ve dayanıklılık durumuna göre değişmektedir. Ancak iğneler ne kadar derine inerse kollajene, dermiste, elastine ulaşırsa cildin kendini yenileme başarısı daha yüksek olur.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın