DUDAK DOLGUSU

18-05-2019, 01:10 2652

DUDAK DOLGUSU

DUDAK DOLGUSU

Zaman içerisinde cildin ihtiyacı olan hyarülonik asit içeriği azalma göstermektedir. Bununla beraber cildin su tutma olasılığı düşmektedir. Hyalüronik asit bazlı dolguları su moleküllerine bağlayarak etki ederler. Bu özellikleri sayesinde sadece dudakları biçimlendirmek, hacim vermekte değil, yoğun nem vermekte de etkilidirler. Dudak dolgusu yapılmadan önce o bölge anestezi kremleriyle uyuşturulur ardından dudak dolgusu enjeksiyonu sadece 10-15 dakika süren, basit bir uygulamadır. Dudaklara çok ince iğneler yardımıyla hyarülonik asit enjekte edilir. Bu işlem son derece konforludur, dudak dolgusundan sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.

DUDAK DOLGUSU NE İÇİN KULLANILIR?

· Dolgunlaştırma

· Şekillendirme

· Dudak kontürünü belirginleştirme

· Dudak üstündeki ince çizgileri giderme

· Dudak kenarındaki sarkmaların toparlanması için kullanılır.

DUDAK DOLGUSU KALICI MIDIR?

Dudağı dolgunlaştırmak için kullanılan hyarülonik asit zamanla vücut tarafından emilir ve yok olur. Uygulanan miktara göre değişiklik gösterse de ortalama olarak 4 ile 6 ay arasında o bölge de kalmaktadır. Biten dudak dolgusunun yerine yenisi uygulanabilir.

DUDAK DOLGUSUNDAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Dudak dolgusunun yapıldığı gün dudaklara o gün içerisinde ruj, parlatıcı gibi kozmetik ürünlerin uygulanmaması gerekir.

Uygulamanın yapıldığı andan itibaren 2 saat içerisinde bir şey yenip içilmemelidir.

DUDAK DOLGUSU GÜVENLİ MİDİR?

İçerik olarak enjekte edilen hyarülonik asit vücutta doğal yollar ile bulunan bir madde olduğu için hiçbir zararı yoktur. Uygulamadan çıktıktan sonra dudakta kızarma, hafif şişlik, morarma görülebilir. Ancak bunları hepsi birkaç gün içerisinde geçer.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın