HİFU

18-05-2019, 02:06 2772

HİFU

HİFU cildin en alt katmanı olan hypodermis, dermis ve epidermise ultrason dalgaları göndererek, kollajen yapının çalışmasını sağlayan ameliyatsız yüz germe işlemidir. Çevresel faktörlerden meydana gelen yüzdeki sarkma ve gevşeme durumunu cildin en alt tabakasına focus ultrason göndererek cildin kendini toparlamasına yardımcı olur. Genellikle gıdı bölgesi sarkmalarında, yüz kontürleri belirginleştirmede, kaş düşüklüğünde, nazolabial çizgilerin giderilmesinde hifu işlemi uygulanır ve cildin eski haline getirilmesini sağlar. İşlem hafif acılı bir uygulamadır.

HİFU KİMLERE UYGULANABİLİR

Bu uygulamayı cildinde sarkma gevşeme veya düşüklük olan herkes yapılabilir.Genellikle 30 yaş üstündeki bireyler tercih eder çünkü uygulama cildi toparlamaya yönelik işlemler olduğu için deformasyon olan cilt sahipleri tercih eder.

HİFU NE ZAMAN SONUÇ VERİR?

Uygulama cildin en alt tabakası olan hypodermise yapıldığı için onarım işlemi katmanları onararak epidermise 2 ay içinde çıkmaktadır.

İŞLEM SÜRESİ VE SEANS SAYISI NEDİR?

Tek seanslık bir uygulamadır.3 ay sonra rötuş yapılmaktadır. İşlem yüz çevresinin genişliğine bağlı olarak ortalama 2,5 saat sürmektedir.

HİFU’DAN ÇIKTIKTAN NE ZAMAN SONRA ESKİ HAYATINA DÖNEBİLİR?

İşlemden sonra kişide kızarıklık, morarma gibi reaksiyonlar görülmez. 2 hafta çene bölgesinde kas ağrısı olabilir. Bu yüzden kişi işlemden çıktıktan hemen sonra sosyal hayatına dönebilir.

UYGULAMANIN ETKİSİ NE KADAR SÜRER?

Hifu uygulandıktan 3 ile 5 yıl arasında etkisinin devam ettiği görülmüştür. Etkisi geçtikten sonra tekrar yapılmasının hiçbir sakıncası yoktur.

 
KİMLERE UYGULANMAZ?

· Hamilelere

· Kanser hastalarına

· Kemoterapi tedavisi gören hastalara

· Kalp pili olan hastalara

Uygulanması sakıncalıdır.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın