PRP – CGF

18-05-2019, 00:51 2612

PRP – CGF

PRP – CGF KÖK HÜCRE TEDAVİSİ
Kişiden alınan kanın santifruj cihazından geçirilerek bileşenlerine ayrılması ve bu işlem sonucunda elde edilen zengin plazmanın, yani yoğun miktarda trombosit ve büyüme faktörleri içeren kısmının, aynı kişiye enjekte edilmesi işlemidir. Bu uygulama doku yenilenmesini desteklemek ve cilt gençleştirme amacıyla yapılır.

UYGULAMA NASIL YAPILIR

Kişiden alınan kanın ayrıştırılıp büyüme ve zengin plazmaya sahip kısmı tekrar kişiye enjekte edilmektedir. Hasarlı dokuya verilen plazma, doku iyileşmesine katkıda bulunurken tüm kök hücrelerinin ve iyileşmede yer alan diğer kan hücrelerinin hasarlı dokuyu bulup onarmasınısağlar. Böylece vücudun tüm iyileştirici potansiyeli hasarlı doku için harekete geçirilmiş olur.

 

PRP – CGF NE ZAMAN ETKİSİ GÖRÜLÜR?

PRP – CGF işlemi bir çok alanda uygulanır. Yüze yapılan cgf işleminde ilk uygulamada bile cilde parlaklık ve aydınlanma gelir. Saça uygulanan prp-cgf işleminde ise ortalama 15 gün içerisinde saç dökülmesi durur, güçsüz saçlarda canlanma görülür.

PRP – CGF KÖK HÜCRE TEDAVİSİ
Kişiden alınan kanın santifruj cihazından geçirilerek bileşenlerine ayrılması ve bu işlem sonucunda elde edilen

 

YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Kişinin kendi kanı ayrıştırılıp enjekte edildiği için sterilizasyon kurallarına dikkat edildiği sürece hiçbir yan etkisi bulunmaktadır.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın