SOMON DNA

19-07-2019, 03:28 1954

SOMON DNA

SOMON DNA
Zamanla çevresel faktörlerden etkilenerek cildin kalitesi bozulabilir. Kolajen  ve elastin yapılarının bozulmasıyla cilt kendini yenilemeye ihtiyaç duyar.
Somon DNA cilt gençleştirme için kullanılan bir mezoterapi yöntemidir. Yaygın olarak gençlik aşısı olarak bilinmektedir.  Cilt yaşımızın ilerlemesi ile kolajen üretimi yavaşladığı için elastik özelliği azalır eski ışıltısını ve nemini kaybeder. Yağ oranının azalması ile çatlaklar ve sarkmalar oluşur.  Cildinizin ihtiyacı olan bu maddeleri barındıran tedavilerden biri de Somon DNA’sıdır. Somon DNA’sından üretilen yoğun B kompleks vitaminler Hyalüronik asit ve peptitler sayesinde yeniden yapılandırılan kolajen elde edilir. Cildin nemlenmesi sağlanır.
 
Somon DNA saf hyaluronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilen DNA moleküllerinin cilde enjeksiyon olarak uygulanmasıyla yapılır. Somon balığının DNA’sı insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içerir. Böylece enjekte edilen Somon DNA, kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarır.

SOMON DNA NASIL UYGULANIYOR?
Somon DNA tedavisi cilt altına küçük iğnelerle ile gönderilerek uygulanır. İşlem sırasında  önce nemlendirme işlemi ile başlanır. Cilde hyaluronik asit sayesinde cildin ihtiyacı olan nem oranı ayarlanır ve tedavi için alt zemin hazırlanır. Daha sonra da gençleştirme etkisini sağlayan 2 farklı aşamaya geçiliyor. Bu aşamalarda somon balığının sütünden üretilen serum enjekte işlemi için deri altına yerleştiriyor. Bu uygulama sonunda ciltteki ölü deriler canlanarak gün geçtikçe ciltte gençleşmeler görülür.
KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?
Somon DNA uygulaması 1-3  hafta arayla ihtiyaca göre 1 ile 5 seans uygulanmalıdır.

SOMON DNA’ SININ FAYDALARI NELERDİR?
•Cildin, su tutarak nemini korumasını ve cildin yenilenmesini sağlıyor.
•Daha parlak bir cilt imkanı sağlar.
•Cildi koruyarak, yeni lekelerin oluşmasını engeller.
•Cildin elastikiyetini arttırır, sıkılaştırılmış kalıcı yumuşaklık sağlar.
•Pürüzsüz, sağlıklı bir görünüm ve daha aydınlık bir cilde sahip olan kişi yepyeni bir ışıltı kazanır.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın