» » » ÇATLAK TEDAVİSİ

ÇATLAK TEDAVİSİ

19-07-2019, 01:21 3443

ÇATLAK TEDAVİSİ

PLEXR PLAZMA İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

PLEXR maddenin dördüncü halini (PLAZMA) kullanır. Dokular "SÜBLİME EDİLİR”; böylelikle, çevre dokulara istenmeyen miktarlarda ısı iletiminin önüne geçilir. İlk olarak, Plexr plazma ile cilt arasındaki alanda bulunan potansiyel farkı. İkinci olarak, havada bulunan gazların iyonizasyonu (Plazmanın oluşumu). Üçüncü olarak, ısıyı diğer dokulara iletmeden, tedavi edilen dokuların süblimasyonu (katıdan direkt gaz haline geçiş). Kısaca iyonize atmosferik gaz da diyebileceğimiz bu enerji farkıyla çeşitli uygulamalar uzunca bir zamandır sanayide uygulanmaktadır, sağlıkta bunun kullanılabileceği alanlar çevre dokulara zarar vermeksizin istenmeyen doku veya hücre topluluklarının ortamdan uzaklaştırılması olabilir.
 
ÇATLAK TEDAVİSİ NASIL YAPILIR? 
Sadece çatlakların (stria) olduğu bantlara plazma cihazının başlığı ile mikro noktalar şeklinde uygulamalar yapılarak çatlak bölgesindeki hasarlı üst
doku iyileştirilir. 
Plazma tedavi uygulama süresi çatlağın genişliğine göre 20 dakika ile 1 saat arasında ürebilmektedir. Tedavi öncesi çatlak (stria)bölgesine anestezi kremi sürülerek 15 – 20 dakika bekletilir. Ardından konforla yapılabilen plazma işlemi ile çatlak bölgesinde buharlaştırma
(iyonizasyon) noktacıkları oluşturularak çatlak (stria)derisinin gevşekliği ve pembe-beyaz bantların görünümü giderilir.

 

PLAZMA ENERJİSİ İLE ÇATLAK (STRİA) TEDAVİSİKİMLERE UYGULANIR?

Plazma enerjisi bir lazer uygulaması değildir. 18 yaşından büyük herkese güvenle kullanılan bir medikal estetik uygulamadır. Plazma enerjisinin uygulanmadığı tek dönem hamilelik dönemidir.

- Karın estetiği geçirildikten sonra,

- Hamilelikten hemen sonra,

- Bütün emzirme dönemi boyunca,

- Normal doğumdan sonra,

- Sezaryen ile doğum sonrası oldukça güvenli kullanılan
bir çatlak tedavi yöntemidir.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın