» » » SAF OKSİJEN TEDAVİSİ

SAF OKSİJEN TEDAVİSİ

19-07-2019, 03:14 2147

SAF OKSİJEN TEDAVİSİ

SAF OKSİJEN TEDAVİSİ
Canlı varlıklar için vazgeçilmez olan oksijen; vücut dokularının ve  hücrelerinin sağlığı açısından da çok önemlidir. Dolayısıyla cilt bakımı içinde çok önemlidir. Vücut hücrelerinin aktifliğini sürdürmek için ve yenilemek için en başarılı yollardan biridir. Ciltte oluşan leke ve deformasyonun en büyük nedeni ciltte bulunan oksijen eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Oksijen terapisi , genç bir cilde sahip olmak için hücre yenileme özelliği ile kullanılmaya başlanmıştır. Oksijen terapisi uygulamasında deri altına saf oksijen enjekte edilmektedir. Böylece ciltteki deformasyon, sarkmalar ve matlaşmış görüntü giderilmiş olmaktadır.

OKSİJEN TERAPİSİ NE İŞE YARAR?
•Kırışıkları giderir
•Kolajen ve elastin seviyesini arttırır
•Vücutta biriken toksinler atılır.
•Çatlaklar giderilir.
•Ölü hücrelerden kurtulmaya yardımcı olur.
•Cilt canlanır.
•Göz altı torbaları giderilir
•Cilt lekeleri yok edilir.
•Dokuların canlanmasını sağlamaktadır.
•Cildin nem ihtiyacını karşılamaktadır.

OKSİJEN TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?
Cilt tipine uygun olarak seçilen vitamin flakonu kırılarak cilt yüzeyine fırça yardımıyla  sürülür. Daha sonra %100 saf basınçlı saf oksijen veren oxygen jet peeling başlığı ile cilt gözeneklerinden dermis tabakasına vitaminler ulaştırılması sağlanır. Uygulanan saf oksijen aşırı basınç ve vitamin ciltte yeniden doğuş etkisi yaratır ve cildin kaybettiği parlaklık ve ışıltıyı yeniden kazanmasını sağlar.
Yağ hücrelerine ve kolajene odaklanmış bu ısı, yüzün farklı bölgelerinde farklı  gevşemeye müsait bölgelerde tonlama ve toparlama yapılmasına yardımcı olur. Problemli bölgelerde alınan sonuçlar aynı zamanda doku pürüzsüzlüğünü ve çevresel daralmayı da destekler. Yüzde lifting etkiside oluşturmaktadır. Cilt tipine göre belirlenen maske cilde uygulandıktan sonra red maske yüze takılarak 10-25 dakika kadar bekletilir. Bu uygulama akne tedavisinde, ödem azaltmada, plastik ameliyatlar sonrasında, kimyasal peeling sonrasında, güneş ve yaşlanmaya bağlı lekelerde, doku yenilenmesinde, cilt bakımında cilt lekelerinde etkili sonuçlar verir.  Günlük hayatta kullanılabilen uygulamadır. Belirli dalga boylarında farklı renk alan ışınların cilde yansıtılmasıyla uygulanır. Vücudumuza müdahale etmeden cildimizin kendi kendine yenilenmesini, kollajen aktivitesini, tetiklemesini sağlayan bir uygulamadır. Daha sonra cilt temizlenerek arındırılır. Cilde uygun nemlendirici seçilerek cilde masaj yapılır. Ve güneş kremi ile sonlandırılır.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın