SELÜLİT MASAJI

19-07-2019, 03:18 1997

SELÜLİT MASAJI

SELÜLİT MASAJI
Selülit , beslenme bozuklukları, kan dolaşımı bozukluğu ve genetik yapıya bağlı olarak bölgesel olarak görülebilir. Selülit masajı ile bu yaşanan problemlerin giderilmesi ve cilt altında sorunlu yapının sağlıklı hale gelmesi için uygulanan masaj türüdür.

Selülit oluşumu sadece kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşmaz. Deri altında dolaşımın düzgün ve sağlıklı olmaması sebebiyle oluşan keseciklerin yağ dokusu ile sarılması ile deri altına yerleşen yapılardır.  Genetiklik, yaşam tarzına ve hormonların duruma bağlı olarak ortaya çıkar.

SELÜLİT MASAJI NEDİR?
Selülit bir cilt altı dolaşım problemi olduğu için en etkili yollardan birisi masajdır. Bu masaj sayesinde selülitin büyümesi ve yerleşmesi engellenebildiği gibi mevcut olan selülitin kırılması ve parçalanmasına imkan sağlamaktadır.
Hayat şartlarının ve beslenme alışkanlıklarının değişmesiyle var olan selülitin geçmesini bekleyemezsiniz. Dolaşımın arttırılması, sorunlu bölgedeki kan dolaşımının arttırılması, sert yağ dokularının parçalanmasını sağlamaktadır.

SELÜLİT MASAJININ FAYDALARI NELERDİR?
•Uzman terapistler eşliğinde uygulandığında etki ve sonuç süresi azalmakta,
 çok daha kısa sürede sağlıklı bir cilt dokusuna kavuşmak mümkün olabilmektedir.
•Dolaşım problemini selülitli bölge özelinde odaklanarak azaltmaya yardımcı olur.
•Selülit problemi ile mücadele eden kişilerde diyet ve sporun en etkili destekleyici tedavi şeklidir ve diyetle sporun verimini artırır.
•Dolaşım hızı arttıkça cilt de daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşacaktır.
•Belirli aralıklarla düzenli uygulandığında selülit oluşumunun önüne geçilmesinde etkili bir koruyucu tedavi şeklidir.
•Cildin alt tabakasında dolaşım bozukluğundan kaynaklı azalan kan akışı ve buna bağlı hücrelerin oksijence yetersiz beslenmesi problemini ortadan kaldırmada etkilidir.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın