KAVİTASYON

19-07-2019, 01:58 1999

KAVİTASYON

KAVİTASYON
Kavitasyon ile ağrısız, anestezisiz, sızısız ve iz bırakmadan bölgesel olarak vücudu eritmek anlamına gelmektedir. Sonuç ise yağların erimesine imkân
sağlamaktadır.
Yapılan yağ yakıcı diyetlerin ve sporun yanında sonuç alamayan veya daha kısa sürede sonuca ulaşmak isteyen kişiler için uygulanabilen bir yöntemdir. Hormonal dengesizlikler, genetik özellikler ve yaşam tarzı bölgesel yağlanma ve selülitin en önemli nedenleri arasında yer alır.  Bu konuda yapılan en büyük hata kişilerin beslenme alışkanlıklarını düzenlemeden sadece spor veya pilatesle vücudun şekilleneceğine düşünme yanılgısıdır.
  
KAVİTASYON NEDİR?
Kavitasyon, düşük ultrason dalgalarına dayanan doğal bir olaydır. Ultrason dalgaları sıvının içinde gitgide büyüyen ve belli bir büyüklükte patlayan hava kabarcıklarını oluşturur. Etkisi en az olan ısı halindeki enerji ve etkisi en çok olan basınç dalgaları serbest kalır. Yağ tabakalarının titreşimlere direnme kapasitesi kaybolarak kavitasyon ile bu yağ hücreleri kolayca kırılır. Bu olay esnasında kas, sinir ve damar dokuları korunmaktadır. Böylece zayıflama gerçekleşmiş olur.
  
KİLO KAYBI NASIL GERÇEKLEŞİYOR?
Uygulama acısız ve ağrısız olduğu için anestezi işlemi uygulanmamaktadır. Bazen uygulamada ses dalgalanmasının vücutta oluşturduğu titreşim görüntüsü rahatsız edebilir fakat bu tamamen zararsızdır ve bu, uygulama bittiği anda tamamen kaybolur. Uygulama esnasında ayrıca çok az derecede bir ısınma hissedebilirsiniz. Bu sıcaklık artarsa derhal ekstra ultrason jeli uygulaması isteyiniz. Kavitasyon ile kalıcı ve anında sonuç alma imkanı sağlıyor. 2 ile 10 cm arasında incelme imkanı sağlıyor. Elde edilen bu sonuçlar kişiden kişiye doku yapısına, uygulama bölgesine, yaş kriterine, metabolizmaya ve hormonlardaki çeşitli değişmeye göre farklılık gösterebilir. Uygulamadan en iyi sonuçları alabilmek için işlemin 6-10 seans uygulanmalıdır. Uygulama tek bir bölge için 35 dakika sürmektedir. Daha sonraki seanslarda haftada iki seans ve tedavi ilerledikçe seanslar haftada bire düşürülür.
  
KAVİTASYON UYGULANAN BÖLGELER
En çok uygulama yapılan bölgeler;
Karın
Kalçalar
İç bacak
Dış bacak
  
KAVİTASYONU KİMLER YAPTIRAMAZ?
Hamileler
Emziren kadınlar
Kalp pili ve stentli hastalar
Kronik karaciğer hastalığı olan kişilerde uygulama yapılamaz.
  
KAVİTASYONDAN SONRA SARKMA OLUR MU?
Bölgesel kilo kaybı sağlayan kavitasyon işlemi ciltte ve kas dokusunda toparlama ve sıkılaştırıcı etkiye sahip olduğu için sarkmalar görülmez. Önceden yaşanmış olan hızlı kilo kaybı nedeniyle oluşan sarkmalarında toparlamasına imkan sağlamaktadır.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın