KALICI MAKYAJ

19-07-2019, 01:52 2092

KALICI MAKYAJ

KALICI MAKYAJ
Kalıcı makyaj mikro pigmentasyon ile doğal ve mineral pigmentlerin deri altına uygulanması işlemidir. Uygulamanın içeriği olarak dövmeyle aynı mantıktadır. Ancak dövme ile arasında belirgin fark ise dövme cildin birkaç kat altına inilirken kalıcı makyaj uygulamasında cildin altındaki ilk tabakaya işlenmektedir. Seçilen renk pigmentleri özel kalıcı makyaj iğneleriyle cildin altına yerleştirildikten sonra işlem tamamlanmış olur.
 
KALICI MAKYAJ NERELERE YAPILABİLİR? KALICI EYELİNER/ DİPLİNER
Göz kapaklarında uygulanan kalıcı makyaj 2 farklı çeşidiyle uygulanmaktadır. Eyeliner ve dipliner olmak üzere. Kalıcı eyeliner işlemiyle her sabah uyandığımızda nizami bir şekilde çekilmiş ve yapılması en zor olan kusursuz kuyruğa sahip oluyorsunuz. 1,5 seneye kadar kalıcılığı görülür. Kalıcı Eyeliner/ Dipliner Uygulaması Uygulama yaklaşık olarak 30 dakika ile 1 saat aralığında sürmektedir. Kalıcı işleme geçmeden önce istenilen kalınlığı belirlemek için deneme olarak çizim yapılır istenilen boyut ve ölçüde ayarlanır. İşlem öncesinde göz kapağına etkili bir anestezi kremi uygulanarak işlem sırasında acı çekmesi engellenir. Kullanılan boya içeriklerine bağlı olarak herhangi bir şişlik veya morarma olmamaktadır. Birkaç gün içerisinde hassasiyeti geçip kısa sürede iyileşme görülmektedir.
 
DUDAK KONTÜRÜ / DUDAK RENKLENDİRME
Dudak Kontür, dudağın dış çerçevesini belirginleştirmek için kullanılan bir yöntemdir. Dudakların dış çevresine kalıcı olarak çizilen dudak rengindeki çizgiler dudağın hem kalın hem de daha belirgin olarak görünmesini sağlar. Bu işlem dudak renginde olduğu için yapay görüntüden uzak daha naturel görünmesini sağlar. Dudak Renklendirme, dudak renklendirme işleminde komple dudağa uygulanır. Dudakların daha canlı görünmesi sağlanır. Renklendirme uygulamasında kişinin ten rengine uyumlu olan pigmentler seçilirken; ruj efekti isteyen kişiler için kontur renklendirmesi yapıldıktan sonra aynı pigmentlerde ruj uygulaması da yapılabilmektedir.
 
MİCROBLADİNG / MİKROPİGMENTASYON
Mikroblading, bu yöntemde özel bir mikroblading kalemi kullanılarak yapılır. Bu kalemin içinde mikro iğneler bulunarak kaşın içerisine kaşın aynı renginde veya uyumlu olan pigmentler derinizin altına enjekte edilir.  Mikropigmentasyon, bu yöntemde mikroblading yöntemindeki kalem kullanılmaz. Özel bir pigmentasyon cihazı kullanılmaktadır. Bu cihaz sayesinde hem dolgu hemde kıl tekniği kullanılmasına imkan sağlamaktadır.
Kıl tekniği, adından da anlaşılacağı gibi kaşlara pigmentasyon yöntemiyle natürel kıl çizimi işlemidir. Bu uygulamada elde edilen sonuç kaşlardaki kıl görüntüsünü yoğunlaştırarak daha gür görüntü oluşmasını sağlar.
 
MAKYAJIN KALICILIĞI
Bu uygulamada ne kadar kalıcı kelimesi kullanılsa da yarı kalıcı bir uygulamadır. Bunun nedeni kullanılan pigmentelerin hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olarak boya pigmentlerini yok ediyor olmasıdır. Hücre pigmentleri içerisine alarak zamanla yok ediyor. Uygulamadan sonra yaklaşık olarak 2 ile 3 yıl içerisinde yok olabiliyor. Sonrasında bazı bölgelerde pigmentler gölge olarak kalabilmektedir. Uygulamanın kalıcılığı kişiden kişiye değişirken etkenleri;  Kişinin cilt yapısına, Yaşına, Dış etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın