KARBON PEELİNG

18-05-2019, 18:04 2304

KARBON PEELİNG

KARBON PEELİNG

KARBON cilt yüzeyinde bulunan fazla sebum, keratin , ölü derileri, kirleri içine hapseden bir sıvı malzemedir. Karbon peeling ise ciltte bulunan çevresel faktörlü bir çok etkenin üzerine kapatılan karbonun lazer ışınlarıyla patlatılması işlemidir.
 

KARBON PEELİNG ETKİLERİ NELER?

Hammaddesini kömürden alan karbonun cilt için yararı vardır;

· Cildin gevşemiş yapısını onararak gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.

· Ciltte bulunan renk eşitsizliklerini düzenler.

· İnce kırışıklıkların açılmasını sağlar.
 

Karbon peeling uygulamasının sonuçları;

cilt altı dokuları tedavi ettiği için iyileşmenin cilt yüzeyine çıkması 3 haftayı bulabilmektedir. Uygulama sonrasında ciltte gözle görülür bir şekilde parlaklık, arınma ve ferahlık fark edilir.
 

HANGİ CİLT TİPİNE UYGULANIR?

Karbon peeling cilt temizleme ve dezenfeksiyon işlemi olduğu için her cilt tipine uygulanabilir. Karbon peeling ile ciltte bulunan fazla yağı gidererek cildin nefes almasını sağlar. Cildin sadece üst değil alt katmanlarına da etki ettiği için kollajen dokusunda artış meydana gelmektedir.
 

KARBON PEELİNG ACILI BİR İŞLEM MİDİR?

Kullanılan lazer cihazı iyileştirme odaklı olan bir cihaz olduğu için herhangi bir acı hissedilmez.
 

KARBON PEELİNGİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Karbon peeling uygulamasının belli bir yan etkisi yoktur. İşlemden sonra hafif pembelik ve kaşıntı görülebilir. Bu işlemden 5 saat sonra geçer, kalıcı değildir. Uygulama bölgesinde açık yara, dikiş, çizik varsa karbon peeling işlemi yapılması uygun değildir.

Mantar sedef gibi deri hastalıkları olan kişiler için uygun değildir.

 

KARBON PEELİNG UYGULAMASI KALICI MIDIR?

Karbon peeling uygulamasının etkisi uzun süre kalıcılık gösterebilir ancak cildin kendini yenileme özelliği bulunduğu için peeling etkisini zamanla kaybetmektedir. Ciltteki yıpranmaları engellediği için cildiniz yıllar geçse de cildinizin genç görüntüsü geçmez.

Deri altındaki kollajen yapıda titreşim oluşur, bu sayede cilt altında arada kalan boşluklar sıkışır. Sıkılaşma sağlandığında ciltte kalıcılığı daha uzun ömürlü olur.Ve deri sarkması önlenir. Karbon peeling ile ölü derilerden tamamen kurtulma imkanı sağlar. Uygulama sırasında ciltte bulunan tüylerin rengi açılır, beyazlaşır.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın