» » » KLASİK CİLT BAKIMI

KLASİK CİLT BAKIMI

19-07-2019, 02:12 3070

KLASİK CİLT BAKIMI

KLASİK CİLT BAKIMI
Klasik cilt bakımı, kişinin cildini düzenli olarak ayda bir temizletmesi gerekmektedir. Hangi uygulama yapılırsa yapılsa öncesinde mutlaka öncesinde cilt bakımı yapılıp sonrasında işlemi gerçekleştirmek gerekir. UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur. Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Her çeşit cilt tipine uygun olarak farklı şekilde önerilen bakım hizmetleri sunulmaktadır.
  
Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir ve klinik bakımlarda cildin ihtiyacına, problemlerine yönelik bakım planlanmalıdır. Bu yüzden hangi ürünün kullanılacağına karar verebilmek için bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapmak gerekir.Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun yada hassas olduğuna karar veririz.
  
Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir. Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce, akne, leke ve kırışıklık bakımları özel ürünler ve tedaviler ile kombinlenerek yapılır. Cilt bakımı türü çoğunlukla her cilt tipine uygulanabilir. Strese, hava şartlarına ve beslenmeye göre yıpranan ciltler bakım kürleri sayesinde kendine gelir.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın