OZON SAUNA

18-05-2019, 21:35 2674

OZON SAUNA

OZON SAUNA

Ozon kimyasal olarak 3 adet oksijenin bir araya gelerek oluşturduğu bir gazdır. Oksijenin ozon gazı olarak oluşturduğu yapı havadan nefesle aldığımız oksijene nazaran çok daha yüksek bir enerjiye sahiptir. Ozon gazının çeşitli sektörlerde farklı amaçlarda kullanım alanları vardır. Diğer birçok zayıflama ünitesine destek olarak kullanılabilir.
 

OZON SAUNA NASIL UYGULANIR?

Kişi bu uygulamada içi ozon dolu kutunun içerisine girer ve sadece baş bölgesi dışarıda kalacak şekilde yatar. Bütün vücuduna deri yoluyla oksijen verilerek cildin gözenekler yoluyla oksijeni içine çeker. Deri altından 6 cm altına nüfuz eder. Başta metabolizma olmak üzere bütün sindirim sisteminin hızlanması amaçlanır.
 

OZON SAUNANIN ETKİSİ
 

ZAYIFLAMA ETKİSİ;

Isının artmasıyla beraber vücutta kalori yakımını kolaylaştırır. Vücut dolaşımını kolaylaştırır.1 seans ozon saunada kişinin yaşı ve beden özelliklerine göre değişiklik gösterse de ortalama 350 ile 500 kcal yakılmaktadır.
 

DETOKS ETKİSİ;

Çevresel faktörler veya besinlerden alınan birçok kimyasal madde bulunmaktadır. Ozon sauna sayesinde bu tür kimyasal maddelerin ve toksinlerin nem ve ısı yardımıyla vücuttan atılımı sağlanır.
 

VÜCUT DİRENCİNİ ARTTIR;

Ozon saunada oksijenin bizim tükettiğimizden çok daha yoğun bir şekilde verilmesi vücut sistemini uyarmakta ve direncini yükseltmektedir.
 

OZON SAUNANIN ZAYIFLATICI ETKİSİ NASILDIR?

· Hızlanan kan dolaşımı ve metabolizmayla daha fazla enerji harcar ve dolayısıyla kişi daha çok kalori yakmış olur.

· Metabolizma hızlandığı için yağ yakma daha kolay ve hızlı gerçekleşir.

· Dolaşım sistemleri hızlandığı için kişideki insülin direnci kırılır ve kan şekeri düzenli çalışır. Böylece daha düzenli çalıştığı için aniden şeker düşmesinden yaşanan açlık krizleri oluşmaz.

· Vücuda giden oksijen sayesinde sinir, stres, kaygı gibi olumsuzluklar azalırken psikolojik olarak vücut mutluluk hormonu salgılar.

UYGULAMAYI KAÇ SEANS VE NE KADAR SÜRÜYOR?

Ozon saunaya hafta 2- 3 kez girilebilir. İşlem ise 20- 30 dakika arasında yapılması tavsiye edilir.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın