» » » SOĞUK LİPOLİZ

SOĞUK LİPOLİZ

18-05-2019, 22:04 2974

SOĞUK LİPOLİZ

SOĞUK LİPOLİZ

İnsan vücudunda bölgesel olarak oluşmuş yağlı dokunun vakum aracılığıyla çekilir. -5 ile -10 derece arasında 1 saate yakın süre içinde mevcut yağlar dondurularak kristalleşip vücuttan atılımını sağlayan ameliyatsız liposuction işlemidir. FDA onaylı kullanılan soğuk lipoliz cihazları kullanılmalıdır. Kişi işlemden çıktıktan sonra günlük hayatına geri dönebilir. İşlem esnasında kısa süreli kızarıklık ve uyuşukluk görülebilir. İşlem sonrasında 3 cm ile 14 cm Arasında yağlı bölgede daralma görülmektedir. Geniş yağ hücrelerin başarı oranı, dar yağ hücrelerine göre daha yüksektir.

Soğuk lipoliz sayesinde yağlar vücuttan birkaç ay içerisinde atılır. Dondurularak kristalleşen yağlar vücuttan terleme ve idrar yoluyla atılmaktadır. Soğuk lipoliz uygulamasında vücuttan ayrılan yağların yerine lifting etkisi yaratarak sıkılaşma sağlar. Vücutta herhangi bir deformasyon yaratmadan yağlı hücrenin vücuttan atılımını sağlatır.

Soğuk lipoliz işlemi zayıflama işlemi değildir. Kişinin vücudunda hangi bölgesinde problemi varsa oraya uygulanır. Sadece lokalize bölgede sonuç beklenmelidir. Soğuk lipoliz uygulamasından sonra kişi diyet ile takviyede bulunursa tüm vücudunda eşit ve dengeli bir şekilde kilo kaybı ve sıkılaşma durumu görülmektedir.
 

HANGİ BÖLGELERDE UYGULANIR?

Soğuk lipoliz uygulaması;

· Tüm karın bölgesi

· İç bacak

· Basenler

· Yan simit bölgesi

· Sırt bölgesi sutyen altı ve üstü

· Gıdı

· Üst kol

bölgelerinde yağlanma olan herkese uygulanabilmektedir.
 

TEDAVİ SÜRESİNDE HASTA KENDİNİ NASIL HİSSEDER?

Vakumla yapılan bir işlem olduğu için önce ısı sonrasında ise soğuk hissedilir, soğuğun etkisiyle beraber uyuşma ve gerilme hissedilir. Dondurma işlemiyle beraber o bölgede yağ hücrelerini hissizleştirir. İşlem konforlu ve dinlenme halinde yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.
 

SOĞUK LİPOLİZ SONRASINDA DİYET VEYA EGZERSİZ YAPMAK GEREKİR Mİ?

Uygulamadan sonra özellikle yapılması gereken bir diyet yoktur. Ancak kişi bütün vücudunda dengeli bir şekilde toparlamak ve zayıflamak istiyorsa diyet yapmasında bir sakınca yoktur. Uygulamadan sonra bol su tüketimi ve efor sarf edilmesi gerekmektedir.
 

KAÇ SEANS UYGULANMALIDIR?

Tek seanslık bir uygulamadır ancak kişinin tercihine göre ilk seansından 45 gün geçecek şekilde 3 seanslık periyotlar halinde uygulanabilir.
 

VARİS VE KILCAL DAMARLARA ZARARI VAR MI?

Yoğun boğumlaşmış varislerde ve kılcal damar noktalarına vakumlu işlemlerin yan etkileri görülebileceği için çalışılmaması gerekmektedir.
 

AĞRILI ACILI BİR TEDAVİ MİDİR?

Ağrılı bir işlem değildir. Dinlenme ve terapiye girmiş durumu gibidir. İşlem sırasında kitap okunabilir, telefonla görüşmesi yapabilir, uyuyabilir kısacası kişi istediği eylemi 1saatlik işlem boyunca gerçekleştirebilir.
 

YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Cerrahi bir müdahale olmadığı için etrafındaki yağlı dokunun hasar yada baskıya maruz kalmayacağı lokal olarak montajlanan vakumlu bölgeye işlem uygulanmaktadır. Sadece işlemin uygulandığı bölgede kişinin hassasiyetine bağlı olarak kızarma ve morarma görülebilir.
 

KALICI BİR TEDAVİ MİDİR? TEKRAR AYNI PROBLEM YAŞANIR MI?

Kalıcılığını koruma altında tutarak sağlamak mümkündür. Uygulama esnasına kadar kontrolsüz beslenme ve hareketsizlikle genişleyen yok olmuş yağ dokularının geri dönüşümü yoktur. Ancak uygulamaya tabii olmayan farklı noktalardaki yağ hücrelerinin genişlemesini sağlayan tedbirsizlik söz konusu olursa benzer sorunları farklı bölge veya yakınındaki bölgede aynı sıkıntı yaşanabilir. 

 

SOĞUK LİPOLİZ SONUCU NE GÖRÜLEBİLİR?

Sonuç işlemden ortalama 10 gün sonra kendini aktifleştirmeye başlarken, tam anlamıyla sonucu 1,5 ay içerisinde görmek mümkündür.

BENZER KONULAR

   nexus  WhatsApp      
   nexus  Bizi Arayın